SXT2248BB48-24.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT2248BB48-24.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT2248BB48-24.000M
Description
CRYSTAL 24.000MHZ 8 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±30ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXT2248BB48-24.000M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)