EWK107B7224MV-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EWK107B7224MV-T |
Description | CAP CER 0.22UF 16V X7R 0306 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0306 (0816 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EWK107B7224MV-T Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL (Reverse Geometry) |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 0306 (0816 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |