ADFGP.50A.07.0100C
ADFGP.50A.07.0100C
DigiKey Part Number
931-ADFGP.50A.07.0100C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADFGP.50A.07.0100C
Description
GNSS DUAL STACKED PATCH ANTENNA,
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Ceramic Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADFGP.50A.07.0100C Models
Category
Number of Bands
5
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
0.7dBi, 1.6dBi, 2.4dBi, 3.4dBi, 3.2dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm, LNA, Filter
RF Family/Standard
Navigation
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
1.176GHz, 1.23GHz, 1.56GHz, 1.58GHz, 1.6GHz
Height (Max)
0.661" (16.80mm)