ALPDF254.07.0100C
DigiKey Part Number
931-ALPDF254.07.0100C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALPDF254.07.0100C
Description
ACTIVE L-BAND DUAL FEED PATCH AN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Ceramic Patch I-PEX MHFHT (U.FL) Surface Mount
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Taoglas Limited
Number of Bands
1
Packaging
Bulk
Gain
-4.1dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm, LNA, Filter
RF Family/Standard
Navigation
Termination
I-PEX MHFHT (U.FL)
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
1.542GHz
Height (Max)
0.327" (8.30mm)
Frequency Range
1.525GHz ~ 1.559GHz