ZWS150BAF-24
DigiKey Part Number
285-2013-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZWS150BAF-24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 265 VAC Input
EDA/CAD Models
ZWS150BAF-24 Models
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
88%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Size / Dimension
6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 75.0mm x 37.0mm)
Voltage - Output 1
24V
Current - Output 1
6.3 A