ACM2520-301-2P-T002
DigiKey Part Number
445-8928-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8928-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8928-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM2520-301-2P-T002
Description
CMC 400MA 2LN 300 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 300 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 350mOhm
EDA/CAD Models
ACM2520-301-2P-T002 Models
Category
Current Rating (Max)
400mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Series
Voltage Rating - DC
20V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Impedance @ Frequency
300 Ohms @ 100 MHz