ALC2012-900-2P-T00
DigiKey Part Number
445-ALC2012-900-2P-T00TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ALC2012-900-2P-T00CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ALC2012-900-2P-T00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALC2012-900-2P-T00
Description
CMC 400MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 190mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ALC2012-900-2P-T00 Models
Category
Current Rating (Max)
400mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
190mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz