B82422T1104K000
DigiKey Part Number
495-B82422T1104K000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82422T1104K000CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82422T1104K000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82422T1104K000
Description
FIXED IND 100UH 60MA 11 OHM SMD
Detailed Description
100 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 60 mA 11Ohm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
B82422T1104K000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
11Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 796kHz
Series
Frequency - Self Resonant
8MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)