B82432T1104K000
DigiKey Part Number
495-1755-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1755-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1755-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82432T1104K000
Description
FIXED IND 100UH 200MA 3.5 OHM
Detailed Description
100 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 200 mA 3.5Ohm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
B82432T1104K000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
3.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 796kHz
Series
Frequency - Self Resonant
6.5MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)