B82559A7103A019
DigiKey Part Number
495-7419-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-7419-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82559A7103A019
Description
FIXED IND 10UH 9.55 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 9.55mOhm Max Nonstandard, 3 Lead
DC Resistance (DCR)
9.55mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
2MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.807" L x 0.807" W (20.50mm x 20.50mm)
Current - Saturation (Isat)
12.7A
Height - Seated (Max)
0.358" (9.10mm)