CKG57KX7R2E105M335JH
DigiKey Part Number
445-4106-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4106-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4106-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG57KX7R2E105M335JH
Description
CAP CER 1UF 250V X7R SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
CKG57KX7R2E105M335JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Package / Case
SMD, J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.138" (3.50mm)