DEA200960LT-5055B1
DigiKey Part Number
445-DEA200960LT-5055B1TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-DEA200960LT-5055B1CT-ND - Cut Tape (CT)
445-DEA200960LT-5055B1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA200960LT-5055B1
Description
RF FILTER LOW PASS 829MHZ 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
829MHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 262MHz Bandwidth 0.65dB 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
TDK
Insertion Loss
0.65dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Frequency
829MHz Center
Height (Max)
0.031" (0.80mm)
Bandwidth
262MHz