MAF2520ASS600CT000
DigiKey Part Number
445-175497-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175497-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175497-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAF2520ASS600CT000
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 1008 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 Ohms 1 Ferrite Bead 1008 (2520 Metric) 700mA 364mOhm
Category
Current Rating (Max)
700mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
364mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 1 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)