MDF1005GAD102ATD25 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MDF1005GAD102ATD25 |
Description | FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 kOhms @ 900 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 550mA 690mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 690mOhm |
Manufacturer TDK | Ratings AEC-Q200 |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.022" (0.55mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 900 MHz | Features Automotive |
Current Rating (Max) 550mA |