MPZ1608SPH220ATDH5
DigiKey Part Number
445-MPZ1608SPH220ATDH5TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MPZ1608SPH220ATDH5CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MPZ1608SPH220ATDH5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ1608SPH220ATDH5
Description
Beads,Auto,22,8.0A,-55~125
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 8A 4mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
4mOhm
Manufacturer
TDK
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
22 Ohms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
8A