ROX2SJ10K
DigiKey Part Number
A106001CT-ND - Cut Tape (CT)
A106001TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ROX2SJ10K
Description
RES 10K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
ROX2SJ10K Models
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)