SDN0.50BK100
DigiKey Part Number
1030-SDN0.50BK100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDN0.50BK100
Description
EXPAND SLEEVE 1/2" X 100' BLACK
Detailed Description
Sleeve X 100' (30.48m) Black
Length
100' (30.48m)
Series
Wall Thickness
0.050" (1.27mm)
Operating Temperature
-45°C ~ 150°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.500" (12.70mm)
Diameter - Inside, Expanded
1.000" (25.40mm)