LM3900DR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LM3900DR |
Description | IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Standard (General Purpose) Amplifier 4 Circuit 14-SOIC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LM3900DR Models |
Category | Current - Supply 6.2mA (x4 Channels) |
Mfr | Current - Output / Channel 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Supply Span (Min) 4.4 V |
Part Status Active | Voltage - Supply Span (Max) 32 V |
Amplifier Type | Operating Temperature 0°C ~ 70°C |
Number of Circuits 4 | Mounting Type Surface Mount |
Slew Rate 20V/µs | Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
Gain Bandwidth Product 2.5 MHz | Supplier Device Package 14-SOIC |