LM3900DR
DigiKey Part Number
296-14604-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-14604-1-ND - Cut Tape (CT)
296-14604-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LM3900DR
Description
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard (General Purpose) Amplifier 4 Circuit 14-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LM3900DR Models
Category
Current - Supply
6.2mA (x4 Channels)
Mfr
Current - Output / Channel
10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply Span (Min)
4.4 V
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Max)
32 V
Amplifier Type
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Number of Circuits
4
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
20V/µs
Package / Case
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Gain Bandwidth Product
2.5 MHz