LMZM23600SILT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LMZM23600SILT |
Description | DC DC CONVERTER 1.2-15V |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 1.2 ~ 15V 500mA 4V - 36V Input |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LMZM23600SILT Models |
Category | Current - Output (Max) 500mA |
Mfr | Applications ITE (Commercial) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Features OCP, SCP, UVLO |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Non-Isolated PoL Module | Mounting Type Surface Mount |
Number of Outputs 1 | Package / Case 10-LDFN Exposed Pad, Module |
Voltage - Input (Min) 4V | Size / Dimension 0.15" L x 0.12" W x 0.06" H (3.8mm x 3.0mm x 1.6mm) |
Voltage - Input (Max) 36V | Supplier Device Package 10-uSIP (3.8x3) |