THN 30-4811WI-A1
DigiKey Part Number
1951-3303-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THN 30-4811WI-A1
Description
DC DC CONVERTER 5V 30W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 6A 18V - 75V Input
EDA/CAD Models
THN 30-4811WI-A1 Models
Category
Power (Watts)
30 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Efficiency
90%
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
75V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Current - Output (Max)
6A