SARA-R422M10S-01B | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SARA-R422M10S-01B |
Description | RF TXRX MOD CELL NAV SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Cellular, Navigation GNSS, LTE Transceiver Module 700MHz, 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.7GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz Antenna Not Included Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Output 33dBm |
Mfr | Sensitivity -116.5dBm |
Series | Serial Interfaces UART, USB |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Antenna Type Antenna Not Included |
Part Status Active | Voltage - Supply 3V ~ 4.5V |
RF Family/Standard Cellular, Navigation | Current - Receiving 65mA ~ 350mA |
Protocol | Current - Transmitting 800mA ~ 1.9A |
Modulation 8PSK, GMSK, QPSK | Mounting Type Surface Mount |
Frequency 700MHz, 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.7GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |