MS1215102 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Cantherm
In Stock: 1,988
Unit Price: RM3.90000
Datasheet
Direct
Cantherm
In Stock: 0
Unit Price: RM1.65538
Datasheet
Inrush Current Limiter 150 Ohms ±25% 2 A 0.531" (13.50mm)
MS1215102
DigiKey Part Number
570-MS1215102-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS1215102
Description
ICL 150 OHM 25% 2A 13.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
2 A
Series
R @ Current
1.04 Ohms
Packaging
Bulk
Diameter
0.531" (13.50mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
150 Ohms