MS3220008
DigiKey Part Number
570-MS3220008-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS3220008
Description
ICL 20 OHM 25% 8A 31MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 20 Ohms ±25% 8 A 1.220" (31.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Current - Steady State Max
8 A
Series
R @ Current
220 mOhms
Diameter
1.220" (31.00mm)
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
20 Ohms