SL2212102
DigiKey Part Number
570-SL2212102-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL2212102
Description
ICL 120 OHM 25% 2A 22MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 120 Ohms ±25% 2 A 0.866" (22.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Current - Steady State Max
2 A
Series
R @ Current
1.85 Ohms
Diameter
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
120 Ohms