SL32 5R020
SL325R020
DigiKey Part Number
570-SL325R020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL325R020
Description
ICL 5 OHM 20% 20A 31MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 5 Ohms ±20% 20 A 1.220" (31.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
20 A
Series
R @ Current
30 mOhms
Diameter
1.220" (31.00mm)
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
5 Ohms