SFR25H0001001JA500
DigiKey Part Number
BC4392CT-ND - Cut Tape (CT)
BC4392TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR25H0001001JA500
Description
RES 1K OHM 1/2W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)