CMF55150R00FKBF39 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: RM0.37068
In Stock: 0
Unit Price: RM13.07960
Datasheet
Upgrade
150 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55150R00FKBF39
DigiKey Part Number
CMF55150R00FKBF39-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55150R00FKBF39
Description
RES 150 OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF55150R00FKBF39 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)