CMF60150R00DHRE is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: RM4.01746
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: RM1.53909
Datasheet
150 Ohms ±0.5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60150R00DHRE
DigiKey Part Number
CMF60150R00DHRE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60150R00DHRE
Description
RES 150 OHM 1W .5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF60150R00DHRE Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)