CMF60150R00FHBF is Obsolete and no longer manufactured.
In Stock: 0
Unit Price: RM1.53909
In Stock: 0
Unit Price: RM1.70133
Datasheet
150 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60150R00FHBF
DigiKey Part Number
CMF60150R00FHBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60150R00FHBF
Description
RES 150 OHM 1W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF60150R00FHBF Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)