CMF65150R00FHBF is Obsolete and no longer manufactured.
In Stock: 0
Unit Price: RM3.16524
Datasheet
150 Ohms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF65150R00FHBF
DigiKey Part Number
CMF65150R00FHBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF65150R00FHBF
Description
RES 150 OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF65150R00FHBF Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)