CRCW010033R0FREL
DigiKey Part Number
541-CRCW010033R0FRELTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW010033R0FRELCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW010033R0FRELDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW010033R0FREL
Description
RES 33 OHM 1% 1/32W 01005
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW010033R0FREL Models
Category
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.006" (0.15mm)