CRCW060310R0FKEC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: RM0.03354
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Unit Price: RM0.39000
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
10 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW060310R0FKEC
DigiKey Part Number
541-CRCW060310R0FKECTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW060310R0FKECCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW060310R0FKECDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW060310R0FKEC
Description
RES SMD 10 OHM 1% 1/8W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW060310R0FKEC Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)