CRCW06034R70FKEAHP
DigiKey Part Number
541-CRCW06034R70FKEAHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW06034R70FKEAHPCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW06034R70FKEAHPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW06034R70FKEAHP
Description
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/3W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW06034R70FKEAHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)