CRCW120639R0FKEB is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 43,099
Unit Price: RM0.43000
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: RM0.03557
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
39 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW120639R0FKEB
DigiKey Part Number
CRCW120639R0FKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120639R0FKEB
Description
RES SMD 39 OHM 1% 1/4W 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW120639R0FKEB Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)