BZX584C15-HG3-08 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX584C15-HG3-08 |
Description | DIODE ZENER 15V 200MW SOD523 |
Manufacturer Standard Lead Time | 36 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 15 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-523 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V |
Mfr | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Series | Grade Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Qualification AEC-Q101 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package SOD-523 |
Power - Max 200 mW | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms |