BZX884B4V7L-G3-08 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Unit Price: RM1.46000
Datasheet
Zener Diode 4.7 V 300 mW ±2% Surface Mount DFN1006-2A
BZX884L_Series_Bottom
BZX884B4V7L-G3-08
DigiKey Part Number
112-BZX884B4V7L-G3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BZX884B4V7L-G3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
112-BZX884B4V7L-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX884B4V7L-G3-08
Description
DIODE ZENER 4.7V 300MW DFN1006
Manufacturer Standard Lead Time
74 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
DFN1006-2A
Power - Max
300 mW