RT0402BRD0761K9L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Unit Price: RM0.11000
Datasheet
Direct
Vishay
In Stock: 0
Unit Price: RM0.23551
Datasheet
Susumu
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
Similar
TE Connectivity Passive Product
61.9 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film