32.768K12.5PI/MC306 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 32.768K12.5PI/MC306 |
Description | CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 50 kOhms 4-SOJ, 5.50mm pitch |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 12.5pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type kHz Crystal (Tuning Fork) | Package / Case |
Frequency 32.768 kHz | Size / Dimension 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm) |