Murata SPC-54/4.4-L12PG-C Converter | DigiKey Daily
Murata's SPC-54/4.4-L12PG-C converter provides high amount of power over PoE or power over Ethernet. The converter is up to 94% efficient, delivers 54V power up to 240W, and can power up to 9 PoE devices from a single 12V source. Murata's converters and additional products are available at DigiKey.