APAE868R2540JBDB2-T
DigiKey Part Number
535-11947-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APAE868R2540JBDB2-T
Description
RF ANT 868MHZ CER PATCH PIN ADH
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPS Ceramic Patch Pin Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
APAE868R2540JBDB2-T Models
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Abracon LLC
Number of Bands
1
Series
VSWR
1.5
Packaging
Tray
Gain
4.5dBic
Part Status
Active
Termination
Pin
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.181" (4.60mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz
Applications
GPS
Frequency Range
867MHz ~ 869MHz