ATP868R2540A
DigiKey Part Number
3155-ATP868R2540A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATP868R2540A
Description
RF ANT 868MHZ PATCH ISM 25X25MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sigfox Ceramic Patch Pin Adhesive
Category
Frequency Range
867MHz ~ 869MHz
Manufacturer
YIC
Antenna Type
Ceramic Patch
Series
Number of Bands
1
Packaging
Tray
VSWR
1.5
Part Status
Active
Termination
Pin
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz