ALD1106PBL
DigiKey Part Number
1014-1012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALD1106PBL
Description
MOSFET 4N-CH 10.6V 14PDIP
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 10.6V 500mW Through Hole 14-PDIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ALD1106PBL Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
1V @ 1µA
Manufacturer
Advanced Linear Devices Inc.
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3pF @ 5V
Packaging
Tube
Power - Max
500mW
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Mounting Type
Through Hole
Configuration
4 N-Channel, Matched Pair
Package / Case
14-DIP (0.300", 7.62mm)
Drain to Source Voltage (Vdss)
10.6V
Supplier Device Package
14-PDIP
Rds On (Max) @ Id, Vgs
500Ohm @ 5V