ALD1106SBL
DigiKey Part Number
1014-1013-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALD1106SBL
Description
MOSFET 4N-CH 10.6V 14SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 10.6V 500mW Surface Mount 14-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ALD1106SBL Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
1V @ 1µA
Manufacturer
Advanced Linear Devices Inc.
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3pF @ 5V
Packaging
Tube
Power - Max
500mW
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
4 N-Channel, Matched Pair
Package / Case
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Drain to Source Voltage (Vdss)
10.6V
Supplier Device Package
14-SOIC
Rds On (Max) @ Id, Vgs
500Ohm @ 5V