PXMBNI12RPF12APCM16
DigiKey Part Number
708-2198-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PXMBNI12RPF12APCM16
Description
CONN PLUG FMALE 12POS GOLD SLDR
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material
Brass
Current Rating (Amps)
1.5A
Voltage Rating
30V
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature
-25°C ~ 80°C