CMSD2005S BK PBFREE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Central Semiconductor Corp
In Stock: 0
Unit Price: RM4.85000
Diode Array 1 Pair Series Connection 300 V 225mA (DC) Surface Mount SC-70, SOT-323
CMSD2005S BK PBFREE
DigiKey Part Number
1514-CMSD2005SBKPBFREE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMSD2005S BK PBFREE
Description
DIODE ARRAY GP 300V 225MA SOT323
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Manufacturer
Central Semiconductor Corp
Reverse Recovery Time (trr)
50 ns
Packaging
Bulk
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 280 V
Part Status
Active
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Diode Configuration
1 Pair Series Connection
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Standard
Package / Case
SC-70, SOT-323
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
300 V
Supplier Device Package
SOT-323
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
225mA (DC)
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.25 V @ 200 mA