CMSD2005S TR PBFREE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMSD2005S TR PBFREE |
Description | DIODE ARRAY GP 300V 225MA SOT323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 99 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Series Connection 300 V 225mA (DC) Surface Mount SC-70, SOT-323 |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Manufacturer Central Semiconductor Corp | Reverse Recovery Time (trr) 50 ns |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 280 V |
Part Status Active | Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C |
Diode Configuration 1 Pair Series Connection | Mounting Type Surface Mount |
Technology Standard | Package / Case SC-70, SOT-323 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 300 V | Supplier Device Package SOT-323 |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 225mA (DC) | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 200 mA |