CD15ED330JO3 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 338-1047-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CD15ED330JO3 |
Description | CAP MICA 33PF 5% 500V RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 pF Mica Capacitor 500 V Radial |
Datasheet | Datasheet |
Category | Dielectric Material Mica |
Manufacturer Cornell Dubilier Knowles | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Through Hole |
Packaging Bulk | Package / Case Radial |
Part Status Active | Lead Spacing 0.232" (5.90mm) |
Capacitance 33 pF | Features General Purpose |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm) |
Voltage - Rated 500 V | Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm) |