CD15ED680JO3
DigiKey Part Number
338-1091-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD15ED680JO3
Description
CAP MICA 68PF 5% 500V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF Mica Capacitor 500 V Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.232" (5.90mm)
Capacitance
68 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.358" (9.10mm)