DRQ127-821-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DRQ127-821-R |
Description | INDUCT ARRAY 2 COIL 818.1UH SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Shielded 2 Coil Inductor Array 3.272 mH Inductance - Connected in Series 818.1 µH Inductance - Connected in Parallel 1.47Ohm DC Resistance (DCR) - Parallel 650 mA Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DRQ127-821-R Models |
Category | Current Saturation - Parallel 1.27 A |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Current Saturation - Series 633 mA |
Series | DC Resistance (DCR) - Parallel 1.47Ohm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | DC Resistance (DCR) - Series 5.88Ohm |
Part Status Active | Shielding Shielded |
Number of Coils 2 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Inductance - Connected In Parallel 818.1 µH | Mounting Type Surface Mount |
Inductance - Connected In Series 3.272 mH | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Current Rating - Parallel 650 mA | Height 0.315" (8.00mm) |
Current Rating - Series 325 mA |